środa, 31 grudnia 2014

Obiecuję, żadnego nudzenia tym razem!

Zdążę? Zdążę :-)
 
Wynudziłam Was przez ten rok. Nic, tylko książki, czasem może trochę o teatrze lub o spotkaniach okołoksiążkowych. Mam jednak nadzieję, że czasami w czymś pomogłam (np. w decyzji, czy warto dać jakiejś książce szansę), może nieco zainspirowałam? Byłoby mi bardzo miło.

Rok 2014 kończy się dużymi zmianami zarówno w moim zawodowym życiu, jak i rodzinnym. Do Potworów dołączyły dwie znajdy. Jedna (psina) była zraniona, ale dzielnie walczymy z ranami duszy, jak i ciała, a drugiej (kotu) poszczęściło się, gdy nie można było znaleźć dla niego domu.

Wszystkie trzy psy i nasz bałagan :D

Tymon z Pestką, choć powinien tu być z Brunem bo...
..bo Bruno go taaaaaak kocha..;-)
Generalnie w planach mamy poszukiwania domu dla psiny, ale im dłużej jest z nami tym jakoś szybciej ten pomysł się zaczyna ulatniać.. Aczkolwiek, przyznaję, że z trójką psów i dwoma kotami mamy w domu niezłe zamieszanie.

Rok 2014 był pod znakiem zawierania znajomości. Właściwie nawet wielu naprawdę wspaniałych znajomości. Moja mizantropia co prawda ma się nadal całkiem nieźle, ale okazuje się, że daje na wstrzymanie we właściwych momentach. Kto wie, może się nawet rozwijam? <sarkastyczny uśmiech>

Jednakże: miało być bez przynudzania. 
To był dobry rok, dobrze się kończy dając tym samym dobry początek dla kolejnego. Życzę Wam samych dobrych momentów, inspirujących lektur, świetnych ludzi dookoła Was i tak dobrego roku, jakiego właśnie pragniecie, lub jaki zaplanowaliście. Parafrazując Antoniego Liberę, niech się Wam darzy! :-)

źródło

48 komentarzy:

 1. Może Ty powinnaś schronisko jakieś założyć? Dobrego wszego w Nowym i cieszę się, że Twoja mizantropia się zawiesza we właściwych momentach, bo byśmy się nie miały okazji poznać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie stać mnie! A wcale niegłupi pomysł, ale Ty wiesz ile to karmy trzeba? ..;-(
   Też się cieszę! :D Naprawdę bardzo, bardzo się cieszę. Kto wie, może się okaże, że ze mnie taki mizantrop gawędziarz ;-)
   Dobrego i jak to było? Wszystkiego czytatego! :D

   Usuń
 2. Wreszcie żadnego podsumowania :) Najlepszego, dla zwierzyny też!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siłą się powstrzymywałam! ;-) Dziękuję w imieniu zwierzyny :)

   Usuń
  2. W swoim rzecz jasna też! :)

   Usuń
 3. Kot ma przerąbane, powinnaś do towarzystwa i równowagi jakiegoś kolegę mu znaleźć.
  Oj chciałabym, żeby w Nowym Roku niebo tak jak na tym pięknym zdjęciu w końcu by się trochę rozchmurzyło nade mną. Marzenia, eh... Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twoich podopiecznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tymon dołączył do Pana Kota, ale Pan Kot niestety na razie nie zgadza się na jego obecność. Po rozmowie z inną kociarą już wiem, że na razie muszę separować Tymona ;(
   Pięknego nieba zatem Ci życzę! :) Dziękuję i wzajemnie!

   Usuń
 4. Wszelkiego powodzenia dla Ciebie i rodzinki w 2015!

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i odwzajemniam :D samych dobroci na Nowy Rok :)

   Usuń
 6. Widzę, że psina potrafi się dobrze urządzić. Musi mieć siłę przekonywania, skoro udało się zaanektować kanapę. A Bruno jest rozbawiająco - rozczulający ;))

  A propos naszej dzisiejszej rozmowy - tutaj relacja spisana rok temu jeszcze na gorąco ;) (dosłownie, bo to lato było hehe ;))

  Wszystkiego dobrego. I dziękuję za spotkanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz, ja u Ciebie, Ty u mnie ;-)
   Kanapę to przez przypadek, dała się tam położyć i sama biedna bała zmienić miejscówkę. Ale powoli zaczyna wywalczać swoje miejsce w gronie :)

   Twoja relacja dużo mi uzmysłowiła, dziękuję. Już wiem, że muszę Tymona separować, co będzie trudne (już jest, bo on jest wszędobylski..). Ale dziękuję, bo wiem co robić :)

   Wzajemnie, wszystkiego najlepszego! Również dziękuję i mam nadzieję, że uda się nam częściej i nie w pospiechu :-)

   Usuń
  2. Aj! No i zapomniałam dodać linka: http://belkoty.blogspot.com/2013/08/watek-niekulinarny-czyli-co-dwa-koty-to.html

   Usuń
  3. A, dziękuję, ale myślę, że bym trafiła :)

   Usuń
 7. Ale macie teraz wesoło! Mój kolega, dumny posiadacz trzech kotów trochę mi opowiada o swoich perypetiach, np. bardzo lubią włazić na grające płyty winylowe. ;)
  Życzę Wam wspaniałego Nowego Roku! Niech się darzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przerabiam różne warianty.. ;-) A to ktoś na kogoś warknie, a to komuś się coś nie spodoba, a to "oddaj mojego kota!" (Bruno samym nachalnym zachowaniem ;D) i tym podobne ciekawe akcje :)
   Dziękuję! I wzajemnie, niech się darzy :)

   Usuń
 8. Tak, niech się nam wszystkim darzy ....w tym 2015....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wiesz, jak to jest sięgamy najbliżej jak można a ja tak w ogóle żyję dniem codziennym bez planów na przyszłość....nie jest to być może dobre, ale inaczej nie potrafię....

   Usuń
  2. To jest całkiem rozsądne podejście. Jeśli mam być szczera, to nigdy nie potrafiłam planować dalekosiężnie. Carpe diem to naprawdę dobre motto :)

   Usuń
 9. Kasiu Dobrego! I do zobaczenia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, tak! Dobrego i do zobaczenia to najlepszy zestaw życzeniowy :D

   Usuń
 10. No pewnie, że inspirowałaś (inspirujesz)! Np. mnie. :) Bardzo lubię czytać twoje wpisy, tylko moja lista książek do przeczytania często na tym cierpi (cierpi, bo się wydłuża w nieskończoność). ;) A Zwierzęta wspaniałe! Mam nadzieję, że radzą sobie z obecnym zgiełkiem; mój pies w tym roku wyjątkowo się przestraszył i zakopał w moim łóżku.
  Wszystkie dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *Wszystkiego, oczywiście :) Tak to jest, jak się pisze nocą z telefonu. ;)

   Usuń
  2. Dziękuję! To mi sprawiłaś prezent noworoczny :)
   Mam nadzieję, że Twój pies czuje się już lepiej? U nas wyjątkowo spokojnie, ale to dlatego, że wyjątkowo mało strzelali. Oby tak zawsze było!
   Wzajemnie, wszystkiego! :-)

   Usuń
  3. Rano nie chciała nawet wyjść na spacer, ale już się uspokoiła. :) U nas w tym roku dużo (i długo) strzelali, dlatego tak się wystraszyła.

   Usuń
  4. Dobrze, że już się uspokoiła. Mam nadzieję, że w przyszłym roku trochę ją oszczędzą.
   Nie cierpię tego strzelania ;-(

   Usuń
 11. Niech sie Wam darzy!
  Wszystkiego najlepszego dla Waszej kociasto-psiastej rodzinki.
  Przeurocza jest!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję :) i w imieniu zwierzaków także :) Rodzinka urocza, ale też absorbująca. Ale bez nich zdecydowanie byłoby nudno :)

   Usuń
 12. Kasiu - strasznie (łaaaa aaa o tak straszę) cieszę się z naszego spotkania i mam nadzieję, że Ci się nic takiego nie włączy. , co by nam przeszkodziło napić się w maju wina i pogadac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, dla Ciebie to ja wyłączę, co trzeba, uruchomię odpowiednie odruchy i w ogóle ;-) Też się ciesze, że udało się nam spotkać :-) I odliczam dni do maja! Nie mogę się doczekać :-D :-D :-D

   Usuń
 13. Psiska cudowne! Wspaniale, że znalazły dom (i rodzinę ludzko-psio-kocią). Moje psisko dochodzi do siebie po noworocznych hukach, a jak Twoja gromada zniosła wybuchy i resztę?
  Dobrego 2015 - i czytelniczo, i pozaczytelniczo (i dużo karmy dla zwierzaków!)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedny Bosman :( jedyne co pozostaje to pocieszać się, że to tylko raz w roku.
   Potwory skupione na wewnętrznych zmianach w tym roku zupełnie inaczej odebrały wybuchy. To znaczy owszem, były odruchy nerwowe, ale nie było paniki, więc nie ma tego złego.
   Wzajemnie: dobrego! Jak tam Twoje listy na 2015? :D

   Usuń
  2. Bosman w tym roku miał do dyspozycji nowe miejsce do chowania się - pod huśtawką w miejscu, które na razie nazywam garderobo-bawialnią in spe ;) W każdym razie pod huśtawką dobrze mu się kryło przed wystrzałami. Dziś już jest lepiej - zjadł normalnie śniadanie i miał apetyt na ciasteczka.
   Ciekawa jestem, ile teraz czasu zajmuje Ci czesanie Twojego futrzanego stada ;)
   Właśnie zabieram się za robienie spisu planów na 2015, ale w przypadku książek pozwolę sobie na całkowity spontan, jak rok temu.

   Usuń
  3. Właśnie zaliczyłam ekspresowy spacer, bo Bruno odmówił dalszego chodzenia. Znowu strzelają :-(
   Dobrze, że Bosman miał się gdzie chować, zawsze to raźniej. I uff, że już lepiej! :)
   Obserwuję, że odkąd jest Potworów więcej lepiej reagują na wybuchy. Pestka to w ogóle ignoruje, Bruno już nie ucieka w ślepej histerii przed siebie, a nowa psina jeszcze nie wiem, na razie chyba jest ciągle oszołomiona po wydarzeniach.
   Głaskanie, dawanie jedzenia.. matko to już nawet schodzi godzinę. Niunia, nowa psina, nie chce jeść, daję więc jeść z ręki i wtedy jakoś zjada, na co oburza się Pestka i muszę obie tak karmić, no robi się tłoczno :) ale jakoś tak mimo wszystko wesoło.
   Mi się plany robią w głowie, już nie spisuję, tylko po prostu mam mnóstwo pootwieranych folderów w mózgownicy ;-) Zobaczymy, jak wyjdzie z realizacją :)

   Usuń
 14. Postanawiam być rozpieszczany Twoimi tekstami przez cały 2015 rok :D Najlepszego!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zewsząd presja i naciski.. Przecież teraz to dopiero będę się musiała starać! :P
   Najlepszego! :D

   Usuń
  2. Jaka presja. To noworoczne postanowienie. Kto tam zwraca uwagę na takie rzeczy :P

   Usuń
  3. Och, jak noworoczne postanowienie to zmienia to postać rzeczy :P
   :)

   Usuń
 15. Niech się darzy i Tobie :) Wyczochraj ode mnie swoje stado :) Uściski i do przeczytania :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ mi dałaś zadanie, wiesz, że to co najmniej godzinę mi zajmie? ;-) Dziękuję! Ściskam mocno i do przeczytania! :)

   Usuń
 16. Mnie się nie udało nie podsumować, choć planować od kilku lat nie planuję. Tak carpe diem to i moje motto. Życzę Dobrego Roku i wielu odkryć w każdej dziedzinie. W tak licznej rodzince nie grozi ci samotność i nuda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się z kolei nie udało podsumować, bo zabrakło czasu, a dotąd co roku to robiłam :) Co prawda, taki zalew podsumowań na blogrollu może faktycznie zniechęcać, ale sama nie widzę w tym nic złego. Taki okres po prostu :)
   Carpe diem to naprawdę zacne motto :D cieszę się, że jest nas więcej. Wzajemnie, dobrego roku i samych pozytywnych wydarzeń: koncertów, niezwykłych miast z pięknymi mostami, lektur zachwycających, wspaniałych ludzi!
   A nuda? ach, cóż to takiego? ;-)

   Usuń
 17. A ja czytam dopiero dziś. Mam nadzieję, że dobry początek nowego roku zmienił się w dobry ciąg dalszy. :-)
  Czy "nowi" zostali jednak domownikami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś, czy wtedy: tak samo miło :)
   Ciąg dalszy jest pełen wyzwań i nowości :) na razie całkiem niezłych, choć wymagających..
   Tak, nowi zostali już na stałe. Co stało się kolejnym wyzwaniem skądinąd, ale radzimy sobie :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz, cenię sobie każdą uwagę odnośnie wpisu i jego zawartości.

Uprzejmie proszę o nieskładanie mi życzeń świątecznych, ponieważ ich nie obchodzę.

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Autorzy

A.S.Byatt Adam Bahdaj Adriana Szymańska Agata Tuszyńska Agatha Christie Agnieszka Jucewicz Agnieszka Topornicka Agnieszka Wolny-Hamkało Alan Bradley Albert Camus Aldona Bognar Alice Hoffman Alice Munro Alice Walker Alona Kimchi Andrew Mayne; tajemnica Andrzej Dybczak Andrzej Markowski Andrzej Stasiuk Ann Patchett Anna Fryczkowska Anna Janko Anna Kamińska Anna Klejznerowicz Anne Applebaum Anne B. Ragde Anton Czechow Antoni Libera Asa Larsson Augusten Burroughs Ayad Akhtar Barbara Kosmowska Bob Woodward Boel Westin Borys Pasternak Bruno Schulz Carl Bernstein Carol Rifka Brunt Carolyn Jess- Cooke Charlotte Rogan Christopher Wilson Colette Dariusz Kortko David Nicholls Diane Chamberlain Dmitrij Bogosławski Dorota Masłowska Edgar Laurence Doctorow Eduardo Mendoza Egon Erwin Kisch Eleanor Catton Elif Shafak Elżbieta Cherezińska Emma Larkin Eshkol Nevo Ewa Formella Ewa Lach Francis Scott Fitzgerald Frank Herbert Franz Kafka Gabriel Garcia Marquez Gaja Grzegorzewska Greg Marinovich Grzegorz Sroczyński Guillaume Musso Gunnar Brandell Haruki Murakami Henry James Hermann Hesse Hiromi Kawakami Honore de Balzac Ignacy Karpowicz Igor Ostachowicz Ilona Maria Hilliges Ireneusz Iredyński Iris Murdoch Irvin Yalom Isaac Bashevis Singer Ivy Compton - Burnett Jacek Dehnel Jakub Ćwiek Jan Balabán Jan Miodek Jan Parandowski Jerome K. Jerome Jerzy Bralczyk Jerzy Krzysztoń Jerzy Pilch Jerzy Sosnowski Jerzy Stypułkowski Jerzy Szczygieł Joanna Bator Joanna Fabicka Joanna Jagiełło Joanna Łańcucka Joanna Marat Joanna Olczak - Ronikier Joanna Olech Joanna Sałyga Joanna Siedlecka Joanne K. Rowling Joao Silva Jodi Picoult John Flanagan John Green John Irving John R.R. Tolkien Jonathan Carroll Jonathan Safran Foer Joseph Conrad Joyce Carol Oates Judyta Watoła Juliusz Słowacki Jun'ichirō Tanizaki Karl Ove Knausgård Katarzyna Boni Katarzyna Grochola Katarzyna Michalak Katarzyna Pisarzewska Kawabata Yasunari Kazuo Ishiguro Kelle Hampton Ken Kesey Kornel Makuszyński Krystian Głuszko Kurt Vonnnegut Larry McMurtry Lars Saabye Christensen Lauren DeStefano Lauren Oliver Lew Tołstoj Lisa See Liza Klaussmann Maciej Wasielewski Maciej Wojtyszko Magda Szabo Magdalena Tulli Maggie O'Farrel Majgull Axelsson Małgorzata Gutowska - Adamczyk Małgorzata Musierowicz Małgorzata Niemczyńska Małgorzata Warda Marcin Michalski Marcin Szczygielski Marcin Wroński Marek Harny Marek Hłasko Maria Ulatowska Marika Cobbold Mariusz Szczygieł Mariusz Ziomecki Mark Haddon Marta Kisiel Mathias Malzieu Mats Strandberg Matthew Quick Melchior Wańkowicz Michaił Bułhakow Milan Kundera Mira Michałowska (Maria Zientarowa) Natalia Rolleczek Nicholas Evans Olga Tokarczuk Olgierd Świerzewski Oriana Fallaci Patti Smith Paulina Wilk Paullina Simons Pavol Rankov Pierre Lemaitre Piotr Adamczyk Rafał Kosik Richard Lourie Rosamund Lupton Roy Jacobsen Ryszard Kapuściński Sabina Czupryńska Sara Bergmark Elfgren Sarah Lotz Serhij Żadan Siergiej Łukjanienko Sławomir Mrożek Stanisław Dygat Stanisław Ignacy Witkiewicz Stanisław Lem Sue Monk Kidd Suzanne Collins Sylvia Plath Szczepan Twardoch Tadeusz Konwicki Terry Pratchett Tomasz Lem Tore Renberg Tove Jansson Trygve Gulbranssen Umberto Eco Vanessa Diffenbaugh Virginia C. Andrews Vladimir Nabokov Wiech William Shakespeare William Styron Wioletta Grzegorzewska Wit Szostak Witold Gombrowicz Wladimir Sorokin Wojciech Tochman Zofia Chądzyńska Zofia Lorentz Zofia Posmysz

Popularne posty

O mnie

Moje zdjęcie
Nie lubię kawy na wynos: zawsze się oparzę i obleję. Maniakalnie oglądam "Ranczo" i jeszcze "Brzydulę".Uwielbiam zimę. I wiosnę. I jesień. I deszcz. Lubię ludzi. Kocham zwierzęta. Czytam, więc wmawiam sobie, że myślę.